Kursy do matury w Poznaniu – informacje

Najnowsze informacje o maturze 2020

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie zamieszczane będą najnowsze informacje przydatne dla wszystkich maturzystów i kandydatów na studia: www.facebook.com/kursymaturalne .

O egzaminie maturalnym – motywacja

Egzamin maturalny i decyzja o wyborze uczelni są istotne dla Waszego dalszego rozwoju. Naszym zadaniem nie jest powielanie głosów przestrogi, z którymi wielokrotnie spotykacie się w trakcie ostatniego roku nauki w szkole ponadgimnazjalnej. Chcemy Was zainspirować do nauki, bo wiemy, że od wyniku egzaminu maturalnego istotnie zależy Wasza cała życiowa kariera. Wierzymy, że nasza wspólna praca pozwoli na to, by każdy z Was za kilka miesięcy z dumą przyznał, że dał z siebie wszystko. Satysfakcja i pozytywny wynik egzaminu maturalnego będą wspaniałą nagrodą, wieńczącą ten intensywny czas. 

Zgodnie z komunikatem Centralnej Komisji Edukacyjnej z 30 czerwca 2019 roku, egzamin maturalny w całej Polsce zdało 80,5% maturzystów. Oznacza to, że co piąta osoba podchodząca do egzaminu dojrzałości nie otrzymała możliwości podjęcia nauki na wyższej uczelni. Utwierdza nas to w przekonaniu, iż nasza pomoc w skutecznym przygotowaniu do matury nabiera szczególnego znaczenia. Chcemy przebrnąć z Wami przez ten stresujący okres i wzmocnić Waszą wiarę we własne siły i umiejętności.

Nasza pomoc

Maturzysto, jeśli nurtują Cię pytania dotyczące wyboru właściwego kierunku studiów, uczelni i odpowiednich przedmiotów zdawanych na egzaminie maturalnym, to my pomożemy rozwiać Twoje wątpliwości. Z nami podejmiesz świadome wybory, które zapewnią Ci właściwy rozwój kariery i obranie odpowiedniej ścieżki życiowej. Skontaktuj się z nami – doradzimy i pomożemy. Jesteśmy absolwentami szkół wyższych i na co dzień mamy do czynienia z rynkiem pracy i biznesu, przez co doskonale znamy realia i tendencje na nim panujące.

Skontaktuj się z nami telefonicznie: 

tel. 510 07 88 43 (w godz. 10:00-22:00, poniedziałek – niedziela) 

lub e-mailowo: kursy@fundacjapoznan.pl – pozostawiając swój kontaktowy numer telefonu. Z chęcią doradzimy i odpowiemy na wszystkie pytania.

 

Po co jest egzamin maturalny?

Egzamin maturalny pełni trzy zasadnicze funkcje:‎ 

1.‎ wyznacza poziom spełniania przez zdających wymagań programowych w zakresie ‎przedmiotów, z których przystępowali do egzaminów,

2.‎ stanowi poświadczenie osiągnięcia przez zdającego wymaganego prawem poziomu ‎wiadomości i umiejętności w zakresie języka polskiego, matematyki i wybranego ‎języka obcego – w przypadku zdania wszystkich egzaminów obowiązkowych w części ‎pisemnej (na poziomie podstawowym) oraz w części ustnej (bez określania poziomu)‎,

‎3.‎ zastępuje egzamin wstępny do szkół wyższych, które wykorzystują wyniki egzaminu ‎maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów – przede wszystkim na poziomie ‎rozszerzonym – jako kryteria w procesie rekrutacji.

Najważniejsze daty w Twoim roku maturalnym! 

30 września 2019 – termin złożenia deklaracji maturalnej 

7 lutego 2020 – ostateczny termin, w jakim można dokonać zmian w deklaracji

5 – 30 maja 2020 – okres trwania egzaminów maturalnych 

Szczegółowy harmonogram: Pobierz

30 czerwca 2020 – rozdanie świadectw dojrzałości. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – możesz rozpocząć wakacje.

  

Jaką zdajesz maturę?

Każdy absolwent liceum ogólnokształcącego, który ukończył szkołę w 2015 roku (lub później), będzie zdawał egzamin maturalny (niezależnie od tego, czy będzie to pierwszy, czy kolejny raz) w nowej formule, obowiązującej od 2015 roku. Dotyczy to także absolwentów techników, którzy ukończyli szkołę w roku 2016 lub później. Absolwent liceum ogólnokształcącego, który ukończył szkołę w latach 2005-2014 i przystąpi do egzaminu maturalnego (po raz pierwszy lub kolejny), będzie zdawał go w starej formule, która obowiązywała do 2014 roku. Ta formuła obowiązuje również uczniów techników, którzy ukończyli szkołę do roku 2015.Jeśli absolwent ukończył szkołę do 2004 roku, zostaje objęty najnowszą formułą egzaminu maturalnego, która weszła w życie w 2015 roku.Obowiązkowo należy przystąpić do:

– dwóch egzaminów w części ustnej  ‎

– czterech egzaminów w części pisemnej.

  

Obowiązkowe egzaminy w części ustnej:‎

– egzamin z języka polskiego (bez określania poziomu),‎

– egzamin z języka obcego nowożytnego (bez określania poziomu).‎

Obowiązkowe egzaminy w części pisemnej:‎

– egzamin z języka polskiego (na poziomie podstawowym),‎

– egzamin z matematyki (na poziomie podstawowym),‎

– egzamin z języka obcego nowożytnego (na poziomie podstawowym),‎

– egzamin z wybranego przedmiotu dodatkowego (na poziomie rozszerzonym).‎ Absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania mniejszości narodowej obowiązkowo przystępują ‎także do egzaminu z języka tej mniejszości zarówno w części ustnej (bez określania poziomu), jak i w ‎części pisemnej (na poziomie podstawowym).

 

Zapisz się!